Klaipēdas 138 pilsētplānošanas hakatons “Mājoklis un jūra”

Klaipēdas 138 pilsētplānošanas hakatons “Mājoklis un jūra” notiks tiešsaistē,  trešdien, 17. martā un  ceturtdien, 18. martā.  Divas dienas veltītas aktuālai tēmai “Mājoklis Latvijā (ārpus Rīgas metropoles areāla)  – pārdroši sapņi vai reāla reģionu attīstības iespēja?”.

Pasākuma programma pieejama ŠEIT .
Ja arī Tev šī tēma šķiet aktuāla, pievienojies! Reģistrācija ŠEIT .

Uzbūvēt, pārdot vai nopirkt jaunu mājokli, kurš atrodas tālāk par 50 km no Rīgas, ir izaicinājums. Vienlaicīgi kvalitatīva, energoefektīva mājokļa pieejamība veido pamatu  vietu un reģionu attīstībai. Kā nodrošināt jaunu mājokļu celtniecību ārpus Rīgas – sabalansējot iedzīvotāju ienākumus, būvniecības izmaksas? Īres dzīvokļi, kas vispār ir “pieejams mājoklis” un pašvaldības loma tā nodrošināšanā? Kādās teritorijās celt jaunos mājokļus? Kāds varētu izskatīties 21. gadsimta dzīvojamais rajons Latvijas reģionu pilsētā? Kādus mājokļa tipus tas ietvers, kādas funkcijas? Kādus atbalsta instrumentus plāno valsts un kā var sadarboties pašvaldības un uzņēmumi? Cik ātrā laikā varam panākt pārmaiņas?

Pirmās dienas laikā dažādu saistīto jomu eksperti izklāstīs savu redzējumu par jaunu mājokļu būvniecības iespējām ārpus Rīgas,  tā nozīmi teritorijas attīstības procesos un diskutēs par dažādiem faktoriem un to ietekmi uz sadarbības modeļiem.

Otrajā dienā ekspertu komandas (arhitekti, pilsētplānotāji, nekustamā īpašuma speciālisti, transporta inženieri, politiķi, u.c.) veidos attīstības vīzijas jaunam dzīvojamajam rajonam Liepājā – 24 ha lielai teritorijai Klaipēdas ielā 138.

Pasākuma laikā izteiktie viedokļi, diskusiju rezultāti un izveidotās teritorijas attīstības ieceres veidos pamatu lokālplānojuma risinājumiem.

Vairāk informācijas hakatona Facebook lapā: https://www.facebook.com/events/155092899776683