MADCITY 2023 – Žilbinošais mikrorajons

2.novembrī, RSU aulā norisināsies dienu garš notikums (ne-konference), kas rada neparastas idejas pilsētu attīstībai.

Galvenā tēma – “Žilbinošais mikrorajons”.

Pasākuma mērķis – kļūt par katalizatoru nozīmīgām pārmaiņām pilsētās, kopīgi ar dažādām sabiedrības grupām  veidojot jaunas un neparastas idejas, sekmējot sadarbību un iedrošinot politiķus rīcībai. Šogad uzmanības centrā – mikrorajons visā savā skaistumā; praktiski piemēri no pasaules, Baltijas un Rīgas (Āgenskalna un Dzirciema apkaimēm).

Pasākumu atklās Rīgas mērs Vilnis Ķirsis un Inga Bērziņa (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre), tajā piedalīsies Rīgas domes un Saeimas deputāti, ministriju pārstāvji, vairāk kā 20 Latvijas pašvaldību pārstāvji (tai skaitā Rīgas domes departamenti), māju apsaimniekotāju pārstāvji, būvniecības, transporta un pakalpojumu uzņēmumu pārstāvji, iedzīvotāju biedrības, Rīgas apkaimes, nevalstisko organizāciju pārstāvji, Āgenskalna un Dzirciema apkaimju iedzīvotāji, finanšu institūciju pārstāvji, arhitekti, inženieri, ainavu arhitekti, antropologi, studenti un pilsētplānotāji.

Pasākuma laikā 20 lektori no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Beļģijas un Japānas dalīsies pieredzē un idejās par daudzdzīvokļu masīvu reģenerāciju, apskatot to no 4 skata punktiem – cilvēks, ēka, teritorija un nauda.

Pasākuma noslēgumā – ikgadējais  pilsētplānošanas zibenshakatons – tas ir konkurss un vienlaikus – motivācijas vadīta spēle, sadarbības veidotājs un mācību process. Visi pasākuma dalībnieki (arī lektori) tiek sadalīti komandās, kuras ierobežotā laikā (2 stundas) meklē problēmu risinājumus Āgenskalna priedēm un Dzirciema mikrorajoniem, kā arī mikrorajonu attīstībai kopumā.

Programma un biļete atrodama mājaslapā: www.madcity.lv