Siguldas novada plānošanas hakatons “Radi nākotnes novadu”

Aicinām zelta rudeni iesākt ar dalību Siguldas novada plānošanas hakatonā “Radi nākotnes novadu”, kas norisināsies 21. septembrī kultūras centrā “Siguldas devons”, pieteikšanās, aizpildot veidlapu šeit. Tāpat līdz 16. septembrim aicinām aizpildīt aptaujas, kas norisinās hakatona priekšizpētes ietvaros:

► aptauja Siguldas novada iedzīvotājiem un citiem interesentiem pieejama šeit;
► aptauja uzņēmējiem pieejama šeit.

Anketā sabiedrība un uzņēmēji aicināti izteikt savu viedokli par nepieciešamajiem pakalpojumiem vai funkcijām savas dzīves, darba vietas vai uzņēmuma tuvumā, pašvaldības īpašumu attīstīšanu un labajiem piemēriem pašvaldību īpašumu izmantošanā Latvijā un pasaulē. Savukārt hakatona mērķis būs radīt jaunas iniciatīvas un inovatīvas idejas Siguldas novada attīstībai, saskaņojot tās ar aptaujās iesniegtajām atbildēm. Ideju maratonā tiks meklēts labākais risinājums un funkcionālais pielietojums pašvaldībai piederošo objektu un teritoriju attīstīšanai novadu veidojošajos pagastos, kopā plānojot ilgtspējīgu vidi iedzīvotāju un uzņēmēju vajadzībām.

Plānošanas hakatons ir izaicinošs formāts, kas apvieno pilsētplānošanas, sadarbības un jaunāko tehnoloģiju aspektus. Tas ir plānošanas konkurss un vienlaikus motivācijas vadīta spēle, sadarbības veidotājs un mācību process. Laiks, kurā komandu dalībnieki veidos savus pievilcīgos, inovatīvos risinājumus Siguldas novada teritoriju un objektu attīstībai, būs ierobežots – spēle plānota 10 stundu garumā.

Ikviens interesents var reģistrēties kā plānošanas hakatona dalībnieks. Tiek gaidīts ikkatrs, kurš vēlas sniegt ieguldījumu attīstībā. Gan vietējais iedzīvotājs un uzņēmējs, gan transporta inženieris, ainavu arhitekts, students, vadītājs, mārketinga eksperts, arhitekts, profesors, IT speciālists, attīstītājs, lielākas vai mazākas pašvaldības pārstāvis, vēl viens students vai skolnieks, sociāli atbildīgs cilvēks, pilsētvides aktīvists, sabiedrisko attiecību speciālists, dabas eksperts, finanšu eksperts, žurnālists, gan ķirurgs, astronauts, režisors, gan citi.

Hakatons norisināsies latviešu valodā klātienē 21. septembrī no plkst. 9.00 līdz 20.00 kultūras centrā “Siguldas devons” Pils ielā 10, Siguldā.

Hakatona ietvaros pirmajā dienas pusē norisināsies seminārs par Latvijas un pasaules pieredzi, kā izmantot novadu resursus, esošās ēkas un teritorijas. Dienas otrajā pusē notiks hakatona komandu formēšana un darbs komandās. Dienas noslēgumā tiks prezentētas hakatona komandu idejas, diskutēts par risinājumiem un būtiskākajiem izaicinājumiem. Labākās idejas vai radīto ideju kombinācijas tiks virzītas tālākai attīšanai jau Siguldas novada pašvaldības ietvaros, izstrādājot stratēģiskos dokumentus.

Detalizēta pasākuma programma pieejama šeit.

Organizatori patur tiesības mainīt notikumu gaitu nebūtiskos veidos, iepriekš neinformējot dalībniekus. Intelektuālā īpašuma tiesības uz hakatona laikā radītajiem risinājumiem pieder organizatoriem.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.